Chóry w służbie Bogu i Ojczyźnie

29.09.2018

14 chórów z całej Polski spotkało się w Tarnowie. W kościele Matki Bożej Fatimskiej odbył się 6 Ogólnopolski Festiwal Chórów Sacra Ecclesiae Cantio

Patriotyczne pieśni rozbrzmiewały od samego rana. – Z racji obchodów odzyskania niepodległości postanowiliśmy, żeby w tym roku ten festiwal miał taki charakter bardziej patriotyczny. Dlatego podtytuł tego festiwalu jest „W służbie Bogu i Ojczyźnie„. W związku z tym także chóry występujące muszą zawrzeć w swoim repertuarze jakieś utwory religijne z wątkami patriotycznymi – mówi ks. Grzegorz Piekarz, dyrektor wydziału muzyki kościelnej kurii diecezjalnej w Tarnowie.

Tarnowski chór MAGNIFICAT jako pierwszy wystąpił podczas festiwalu. Jak mówią chórzystki, to dla nich bardzo ważny moment. – Możemy się pokazać, co potrafimy, czego przez te parę lat ciężkiej pracy się nauczyłyśmy. – Jest to doniosła chwila dla nas i dla chóru, bo to dla nas niezwykła radość, że możemy się pokazać nie tylko w kościele ale także w szerszym gremium – dodają.

Festiwal zakończył się koncertem galowym Chóru Chłopięcego z Wrocławia.

Jury przyznało także nagrody. W kategorii chórów mieszanych pierwsze miejsce zdobył chór „Lutnia” ze Strumienia, w kategorii chórów kameralnych na najwyższym podium stanął „Szalowski Zespół Wokalny” z Szalowej, a w kategorii chórów jednorodnych najlepiej wykazał się chór „Portamento” ze Strachowic.

Posłuchaj:
Ks. Grzegorz Piekarz
Uczestniczki
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN