Christus Vivit [ZDJĘCIA]

07.03.2020

Pod takim hasłem odbyło się okręgowe spotkanie młodzieży w Bochni. Wydarzeniu towarzyszyła diecezjalna peregrynacja kopii ikony Krzyża z Taize.

Taize to niezwykła wspólnota młodych – mówi Julka. – Na Taize przyjeżdżają ludzie z całego świata. To jest genialna możliwość spotkania się i porozmawiania, chociażby o Bogu.  klimat Taize wyróżnia się otwartością na ludzi, otwartością na poznawanie Boga przez młodych i pokazuje, że młodzi ludzie potrafią się w to bardzo angażować.

Jak mówił duszpasterz młodzieży ks. Paweł Broński, ideą takiego spotkanie jest spojrzenie w siebie, Boga i drugiego człowieka.

To zaproszenie do spotkania z Bogiem, aby przyjrzeć się sobie, aby przyjrzeć się naszej wierze, aby poznać naszą drogę życia. O tym właśnie jest adhortacja papieża Franciszka.

W organizacje zaangażowała się wspólnota Chrystus w Solnym Mieście, która co miesiąc organizuje Adorację Najświętszego Sakramentu. Do scholi muzycznej należy Aldo, który na takim wydarzeniu był pierwszy raz. – Robię to dla Chrystusa. Śpiewam na chwałę Boga. Wiem, że to może się innym podobać i w ten sposób mogę innych zachęcić do, np. adoracji.

Gościem specjalnym okręgowego spotkania młodzieży był bp Stanisław Salaterski. Bocheńska parafia przeżywa bowiem wizytację kanoniczną.

Posłuchaj:
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN