Damian Stayne w Tarnowie

08.01.2020

Założyciel angielskiej kontemplacyjno-charyzmatycznej wspólnoty Cor et Lumen Christi będzie gościem specjalnym 9. Forum Formacyjnego na Arenie Jaskółka. Wydarzenie co roku gromadzi około 2 tys. osób.

Miałem okazję spotkać Damiana osobiście, widzieć, kiedy przepowiada i modli się. Miałem też takie doświadczenie jego modlitwy za mnie i zobaczyłem, że Pan Bóg dał mu taki dar przenikania ludzkich dusz i jednocześnie ich poznawania. Jest to też człowiek obdarzony modlitwą kontemplacyjną. Było to dla mnie poruszające, widzieć go modlącego się przed Najświętszym Sakramentem, pełnego pokory i uniżenia. Zresztą Eucharystia jest w centrum tej wspólnoty, którą Pan Bóg mu dał założyć i prowadzić, stąd też wybór jego jako gościa specjalnego naszego Forum – mówi ks. Artur Ważny, inicjator spotkań.

Świecki charyzmatyk wygłosi konferencje tematyczne, poprowadzi też modlitwę uwielbienia i o uzdrowienie.

To, co jest takie przejmujące w Damianie, to wielka pokora i posłuszeństwo wobec Kościoła, związane jednocześnie z dużą wiedzą teologiczną na temat tego, co Kościół przepowiada, zwłaszcza w dziedzinie posługi charyzmatycznej. To człowiek obdarzony wieloma charyzmatami. Byłem świadkiem, kiedy Pan Bóg daje mu taką łaskę, że gdy się modli, to ludzie zostają uzdrowieni. Wstają z wózków, odrzucają kule, ucieka migrena, różnego rodzaju depresje. Tą łaską dzieli się z innymi – dodaje ks. Ważny.

– To świadectwo, którym się podzieli, myślę, że poruszy wielu i sprawi, że nasze uczestnictwo w Eucharystii, a potem życie na co dzień będzie totalnie inne.

Spotkanie odbędzie się w dniach 1-2 lutego. Zapisy trwają do 18 stycznia na http://fftarnow.pl.

Patronatu honorowego oraz pasterskiego błogosławieństwa udzielił biskup tarnowski Andrzej Jeż. Radio RDN objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

Posłuchaj:
ks. Artur Ważny
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN