Diecezja: Szkolne Kola Caritas spotkaja sie u bl. Karoliny

06.06.2016

Juz 9 czerwca do Wal – Rudy i Zabawy przyjada uczniowie, ksieza asystenci i opiekunowie szkolnych kól z calej diecezji. Bedzie to juz dziesiaty zjazd. Trwaja przygotowania do tego wydarzenia.

W diecezji tarnowskiej do Szkolnych Kól Caritas nalezy ok. 3,5 tys. osób. Ksiadz Krzysztof Majerczak zastepca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej mówi, ze spotkanie bedzie doskonala okazja aby wyrazic uznanie wszystkim, którzy bezinteresownie pomagaja innym.

Spotkanie Szkolnych Kól Caritas rozpocznie sie w najblizszy czwartek, o 9.30 pod grusza w Wal – Rudzie, pod która nauczala dzieci bl. Karolina. Pózniej uczniowie razem z opiekunami wezma udzial w Drodze Krzyzowej, szlakiem meczenstwa patronki Szkolnych Kól Caritas. O 12.15 odbedzie sie Msza sw. w sanktuarium bl. Karoliny w Zabawie pod przewodnictwem biskupa Leszka Leszkiewicza. Po wspólnej modlitwie bedzie posilek, final konkursu na najciekawszy znak Szkolnych Kól Caritas oraz zabawy z wodzirejami. Na koniec, o 15.30, uczestnicy odmówia Koronke do Milosierdzia Bozego.

Posluchaj ks. Krzysztofa Majerczaka:

Ewa Biedroń
Tagi:
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy