Diecezjalne Domy Rekolekcyjne zapraszają [ZDJĘCIA]

17.09.2020

To miejsca służące nie tylko do formacji duchowej, ale także do odpoczynku rodzinnego i indywidualnego.

Wszystkie domy diecezji tarnowskiej służą dobru naszych diecezjan i przybywających gości. To domy, które ze swojej natury nie są nastawione na zysk, ale stają się przestrzenią do tego, żeby z jednej strony formować się duchowo, a z drugiej strony poświęcić czas dla odbudowania naszych sił fizycznych – mówi ks. Marcin Kokoszka, Ekonom Diecezji Tarnowskiej.

W sercu Beskidu Sądeckiego skorzystać można z usług Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania OPOKA w Starym Sączu. Dom Pielgrzyma w standardzie hotelu 3-gwiazdkowego oferuje 34 pokoje z 99 miejscami noclegowymi, wyżywienie w różnych formach (standardowe, konferencyjne, bankietowe, plenerowe), a także wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i wypożyczalnię kajaków.

Warunki tam są doskonałe, świeże powietrze, ten powiew od Rytra, warunki mieszkaniowe, jedzenie bardzo dobre, czyli tak patrząc z ludzkiego punktu widzenia, wszelkie warunki są zapewnione, a jak jeszcze dołożymy do tego możliwość zahartowania ducha, to na pewno ubogaci – mówi ks. Paweł Broński, dyrektor DCP OPOKA.

Przy ośrodku działa również otwarta Starosądecka Restauracja Papieska.

W stałej ofercie ośrodka są też rekolekcje dla narzeczonych, maturzystów, bierzmowanych, kapłańskie oraz ewangelizacyjne.

Drugi z ośrodków, położony w centrum kurortu Krynica-Zdrój, Ośrodek Wypoczynkowo – Formacyjny „Willa Pogoń”, swoją ofertę kieruje do osób indywidualnych, małżeństw, rodzin z dziećmi, seniorów, wycieczek szkolnych i innych grup zorganizowanych. To miejsce indywidualnej modlitwy, zadbania o kulturę fizyczną i kondycję duchową. Do dyspozycji gości są pokoje 1-4 osobowe o wysokim standardzie. Przy ośrodku w weekendy funkcjonuje także nowo otwarta „Kawiarenka pod Pogonią”.

Posługę kapłańską w ośrodku pełnią księża z pobliskiej Parafii Zdrojowej.

Ośrodek ARKA w Gródku n. Dunajcem położony jest w malowniczym miejscu nad Jeziorem Rożnowskim. Służy grupom rekolekcyjnym: młodzieży gimnazjalnej, maturalnej, grupom organizowanym przez poszczególne duszpasterstwa, narzeczonym, małżonkom, chorym i niepełnosprawnym, tym, którzy chcą przeżyć rekolekcje zamknięte oraz osobom indywidualnym.

Do dyspozycji gości są między innymi dwie kaplice, sala konferencyjna ze 150 miejscami, pokoje najczęściej dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym, z balkonem i widokiem na Jezioro Rożnowskie, jadalnia, sale do prac w grupach, biblioteka, droga krzyżowa w plenerze, taras i teren spacerowy, boisko do siatkówki, boisko do piłki nożnej, boisko do tenisa oraz plac zabaw dla dzieci.

Czwarty ośrodek, Diecezjalny Dom Rekolekcyjny, znajduje się na terenie Ciężkowickiego Parku Krajobrazowego.

– Do naszego domu zapraszamy różne osoby i grupy, jesteśmy otwarci na osoby indywidualne, na rodziny, które prywatnie przyjeżdżają na kilka dni wypoczynku i poszukiwania Boga. Wznawiamy też już rekolekcje dla ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, Dziewczęcej Służby Maryjnej. Jesienią będziemy również organizować rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i dla Rodzin Domowego Kościoła – mówi ks. Marcin Krępa, dyrektor Domu Rekolekcyjnego.

Do dyspozycji gości jest także drewniana altana w ogrodzie, grill, siłownia zewnętrzna, plac zabaw dla dzieci, a w pobliżu ośrodka tereny spacerowe i ścieżki rowerowe.

Wszystkie ośrodki są również zabezpieczone pod względem sanitarnym i epidemiologicznym.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami we wszystkich domach zachowane są wszelkie normy sanitarne, co ma swoje potwierdzenie w certyfikatach, które otrzymały poszczególne domy. Wszędzie są płyny do dezynfekcji, zachowujemy dystans społeczny, wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni w zasadach higieny, dlatego mamy nadzieję i dokładamy wszelkich starań, aby były to miejsca bezpieczne i przyjazne tym wszystkim, którzy przyjeżdżają na wypoczynek w naszych domach rekolekcyjnych – mówi ks. Marcin Kokoszka.

W każdym z tych domów znajduje się kaplica, są tam także dostępni kapłani, z którymi można umówić się na rozmowę lub spowiedź.

Szczegóły poszczególnych ofert dostępne są na stronach internetowych ośrodków.

Posłuchaj:
ks. Marcin Kokoszka
ks. Paweł Broński
ks. Marcin Krępa
ks. Marcin Kokoszka
Anna Szczepanek, fot. ze stron poszczególnych ośrodków
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Kmita
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN