Dobiega końca Tydzień św. Krzysztofa

25.07.2020

Diecezjalny Duszpasterz Kierowców ks. Damian Migacz poświęcił trzy nowe motocykle Mołopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Chcemy by każdy kierujący oddawał się pod opiekę św. Krzysztofa – mówił ks. Damian Migacz.

W tym roku w ramach diecezji Tarnowskiej odbywają się liczne akcje, min. poświęcenie w MORDZIE w Nowym Sączu nowych samochodów, w MORDZIE w Tarnowie nowych motocykli, ale także w parafiach odbywają się poświęcenia samochodów, jeśli ktoś sobie życzy lub zakupił samochód w ostatnim czasie nowy samochód. Promujemy w ten sposób mądry, odpowiedzialny styl jazdy, tak abyśmy jako ludzie roztropni dbali nie tylko o swoje zdrowie, ale też i innych.

Zawsze warto namawiać do bezpiecznego poruszania się po drogach – mówi zastępca dyrektora MORD w Tarnowie Sławomir Turek.

Uważam, że każda akcja, która mówi o poprawie bezpieczeństwa jest bardzo ważna. Dlatego dziś też poświęciliśmy dzisiaj trzy nowe motocykle, które od tego roku też ze względów bezpieczeństwa mają nowe systemy hamowania. Jest to wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych kursantów.

Tydzień św. Krzysztofa odbywa się po raz 21. W 1999 roku duszpasterstwo kierowców rozpoczęło akcję promujące bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Posłuchaj:
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN