Dobiega końca Wielki Odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej

21.09.2020

Maryjo, pomóż nam ujrzeć godność chrześcijańskiego powołania! – to hasło siódmego dnia odpustu w Limanowej. Wiernym towarzyszył dziś biskup Stanisław Salaterski.

To zaszczyt być chrześcijaninem – mówił podczas wieczornej Mszy św. bp Stanisław Salaterski. – Tym, który nosi jego imię, który stara się dzielić doświadczeniem bliskości Pana Boga z innymi, który jest nijako ambasadorem Pana Boga w zmieniających się warunkach na świecie. W treść chrześcijańskiego powołania i godności stąd wypływającej wprowadza nas Kościół w różny sposób, także przez liturgie. Przypomin, że bycie chrześcijaninem jest rzeczą wielką, bo oznacza bycie dzieckiem Boga, którego możemy nazywać swoim ojcem.

Z kolei o tym, co mówił dziś biskup Stanisław do członków Róż Żywego Różańca przeczytacie TUTAJ.

Jutro ostatni dzień Wielkiego Odpustu ku czci Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Do limanowskiego sanktuarium pielgrzymować będą mieszkańcy, m.in. Krosnej, Łososiny Dolnej, a także parafianie z dekanatu łąckiego. Kazania podczas Mszy św. o godzinie 11:00 i 17:30 głosić będzie diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Marcin Baran.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN