Jaką drogę musiał przemierzyć św. Justyn, zanim wyruszył za Jezusem?

18.08.2019

Właśnie to będą rozważać pielgrzymi drugiego dnia wędrówki przed oblicze Czarnej Madonny.

Pątnicy dotrą dziś do Okulic i Zabawy.

W trasie będzie im towarzyszyć święty, który przyjął chrzest około 130 roku w Efezie.

Efez jest też miastem drugiego dnia Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

– Łączy się nie tylko ze św. Justynem, ale też z jednym z uczniów Jezusa – mówi Marcin Wielosik z serwisu internetowego PPT. – Podczas trzeciej wyprawy misyjnej w Efezie przez prawie trzy lata pracował św. Paweł. W tym czasie, właśnie w Efezie, napisał List do Galatów, List do Filipian i Pierwszy List do Koryntian. To właśnie św. Paweł powołał w 60 r. po Narodzeniu Chrystusa, pierwszego biskupa Efezu, Tymoteusza – dodaje.

Z kolei losy św. Justyna, patrona drugiego dnia PPT, mają tragiczny finał – dodaje Magdalena Kusibab z serwisu internetowego PPT. – Wędrował przez wiele krajów, aby w końcu dotrzeć do Rzymu. Tu założył bezpłatną szkołę. Oskarżony o wyznawanie chrześcijaństwa, został postawiony przed sądem prefekta Rzymu i około 165 roku, skazany na karę śmierci przez ścięcie mieczem. Jego grób znajduje się w katakumbach Cyriaki – dodaje.

Rozważania na temat patrona i miasta dnia PPT możecie wysłuchać codziennie rano między 6.00 a 6.30. Wieczorem o 21.30 poświęcona jest temu konferencja, a w ciągu dnia relacje z pielgrzymiego szlaku naszych reporterów i pozdrowienia pielgrzymów.

Posłuchaj:
Marcina Wielosika
Magdaleny Kusibab
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN