Duchowe pielgrzymowanie z PPT

19.08.2019

Transmisje, relacje, zdjęcia, programy ze szlaku, studio pielgrzymkowe – w taki m.in. sposób trwa duchowa łączność z PPT na Jasną Górę. Duchowymi pielgrzymami są chorzy, starsi, osoby pracujące i rodziny pątników.

Duchowo z pielgrzymką łączy się także pani Władysława z Tarnowa.

– Człowiek siedzi, słucha bo jest niepełnosprawny, nie chodzi. Cieszę się, że idą, my się modlimy, żeby jakoś doszli i bardzo dziękujemy za wszystko.

W tym roku razem ze słuchaczami piszemy list do pielgrzymów.

Tworzą go także ci, którzy dzwonią do studia pielgrzymkowego, tak jak pani Bernadetta z archidiecezji przemyskiej, która sercem jest z tarnowskimi pielgrzymami.

– Drodzy pielgrzymi, ja pielgrzymowałam 5 lat, wiem co to jest trud pielgrzymki i tym bardziej jestem pełna podziwu, że podejmujecie ten trud. Bardzo bym prosiła o modlitwę.

Listy do pielgrzymów powstają podczas studia pielgrzymkowego o 19.30.

Możecie pisać w tej sprawie na adres ewa@rdn.pl

E-maile należy przesyłać do środy. Powstanie z nich jeden list, który chcemy odczytać na szlaku.

Do środy także można pisać na ten sam adres, dlaczego chcecie odwiedzić pielgrzymów. Jedna osoba będzie mogła w piątek jechać z ekipą radia RDN na spotkanie z pątnikami, do Sokolnik.

 

List pani Krystyny

W swoim liście chciałam się zwrócić w sposób szczególny do Wszystkich Pielgrzymów, którzy po pierwszym dniu są trochę zniechęceni trudami pielgrzymowania i zastanawiają się czy to wszystko ma sens. Otóż chciałam Was zapewnić (a wiem co mówię bo sama pielgrzymowałam 28 razy), że Maryja do której pielgrzymujecie wynagrodzi Wam każdy obolały krok i wyprosi u swojego Syna wiele łask o które prosicie, a gdy w dziewiątym dniu spojrzycie w Jej Matczyne Oblicze miną wszystkie troski i zmartwienia. W moim przekonaniu pielgrzymkę można porównać do polisy autocasco, którą ‚wykupujemy’ u Maryi przez trud pielgrzymowania i przez cały rok możemy czuć się bezpieczni pod płaszczem Jej opieki. Sama wyprosiłam dla siebie i swoich bliskich wiele łask, chociaż nie zawsze były to te o które prosiłam, ale patrząc z perspektywy czasu Maryja zadbała o mnie o wiele bardziej niż ja tego pragnęłam. Szczęść Boże. Z pielgrzymim pozdrowieniem. Krystyna.

Posłuchaj:
Pani Władysława
Pani Bernadetta
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN