Dużym zainteresowaniem cieszył się projekt „Obdarowana”

05.07.2019

Spotkania organizowane przez Wydział Małżeństw i Rodzin tarnowskiej Kurii Diecezjalnej dotyczyły spraw współczesnych kobiet.

Podczas jednego ze spotkań, gościem była Wanda Półtawska, bliska przyjaciółka św. Jana Pawła II, która mówiła o psychologicznym podejściu kobiet.

Tematy zostały zaproponowane przez kobiety, które dostrzegały problemy wielu małżeństw – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin.

– Tematy te były przygotowane wcześniej przez tak zwany zespół, który pomaga Diecezjalnemu Duszpasterzowi Kobiet. Były to tematy dotyczące relacji małżeńskich i rodzinnych. Były to tematy dotyczące tożsamości kobiety, jej godności i wartości. Tematy dotyczące intymności małżeńskiej. Dużo też było o relacjach międzyludzkich, kwestie psychologiczne oraz duchowe.

Comiesięczne spotkania i wykłady pokazywały kobietom, jak radzić sobie z wieloma przeciwnościami losu współczesnego świata – dodaje ks. Piotr Cebula.

– Daje takie głębokie spojrzenie na tożsamość kobiety. Kiedy rozmawiam z uczestniczkami tych spotkań, to mówią, że przez to łatwiej im rozmawiać z mężem oraz porozumieć. To pogłębia naszą relacje małżeńską. Jeżeli kobieta jest żoną i po tych spotkaniach te relacje małżeńskie są lepsze i głębsze oraz prawdziwe, no to można powiedzieć, że takie spotkanie odniosło skutek i jest owocne.

Projekt „Obdarowana” ma być kontynuowany od września. Spotkania odbywać się będą w czwartą sobotę każdego miesiąca w Tarnowie, w budynku bursy szkolnej przy ulicy Rejtana.

Posłuchaj:
ks. Piotr Cebula
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Gość Pulsu Regionu RDN - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN