Dzień Dziecka i siostra Basia z Niedomic na pielgrzymce [ZDJĘCIA]

23.08.2019

Siódmy dzień Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej to święto najmłodszych. To oni, od radiowej ekipy, otrzymują słodycze, którymi obdzielają całe swoje wędrujące rodziny.

Na szlaku jest dziś z nami Basia z Niedomic – słuchaczka RDN, która wyjazd na pielgrzymkę wygrała w radiowym konkursie.

W liście do redakcji uzasadniła chęć wyjazdu na pielgrzymkę. Praca zawodowa nie pozwoliła jej w tym roku aktywnie uczestniczyć w pielgrzymowaniu, sercem i myślami jest jednak z pielgrzymami.

– Dostałam stałą pracę, o którą się modliłam. Gdy Pan Bóg zamyka jedne drzwi, to otwiera okno – tak traktuję swój dzisiejszy pobyt na pielgrzymce – mówi siostra Basia, bo w taki sposób zwracają się do siebie pątnicy. – Chciałabym przekazać mój ogromny uśmiech, od ucha do ucha, wielką radość, zainteresowanie, tym, co się dzieje tutaj. Chłonę to wszystko. Rozglądam się na boki i widzę te uśmiechnięte twarze, tę życzliwość, ten entuzjazm, tę energię, pomimo widocznego zmęczenia na twarzach pielgrzymów. Niesamowicie im zazdroszczę, ale tak pozytywnie. Bardzo się cieszę, że taki mały skrawek tej pielgrzymki mogę z nimi przeżyć – dodaje.

Basia z Niedomic osiem razy była na pielgrzymce. Dziś jest nauczycielką, pracuje z najmłodszymi. Traktuje te prace jak powołanie. Z radiową ekipą przybyła do miejscowości Sokolniki. Stąd już około 50 km do Częstochowy. Pątnicy dotrą tam już w niedzielę.

Posłuchaj:
Pani Basia
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN