Dziś (5.08) wierni modlą się o powołania kapłańskie i zakonne

05.08.2020

Wdzięczność jest cechą ludzi szlachetnych, trzeba nam dziękować za kapłanów i siostry zakonne, bo są darem od Boga – mówił dziś (5.08) ks. Jan Piotrowski biskup kielecki. Dziś kolejny dzień modlitw podczas odpustu ku czci Przemienia Pańskiego w sądeckiej bazylice – wierni wraz z kapłanami modlą się o powołania kapłańskie i zakonne.

– Powołanie jest darem i tajemnicą, nie jest więc czymś nabytym ze względu na ludzkie zasługi i mądrość i dotyczy to tylko życia ludzi powołanych w Kościele, ale w każdej rzeczywistości, bo przecież tak nawzajem wiele sobie zawdzięczamy. Właśnie z tej perspektywy trzeba patrzeć na ten piękny dzień, który Pan Bóg nam daje. Kiedy stajemy tu na sądeckiej Górze Tabor, wpatrując się w Przemienione Oblicze Pana Jezusa, wszyscy jesteśmy zaproszeni tę potrzebę wypowiedzieć – Panie dobrze że tu jesteśmy – mówi ks. Jan Piotrowski – biskup diecezji kieleckiej, który także dziś obchodzi jubileusz 40 – lecia kapłaństwa.

Dziś (5.08) o godzinie 18:00 Mszę Świętą w intencji powołań do służby Bożej transmitować będzie Radio RDN. Jutro (6.08) centralne uroczystości – sumie odpustowej o godz. 11 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Posłuchaj:
bp Jan Piotrowski
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN