Dziś czwarty dzień Tygodnia Maryjnego w bazylice katedralnej

11.09.2018

Czwarty dzień Tygodnia Maryjnego to dzień poświęcony osobom chorym, cierpiącym z powodu różnych trudności życiowych duchowych i materialnych, uzależnionym, bezrobotnym.

Jak zapowiada ks. Mariusz Wójtowicz, wikariusz z parafii katedralnej, taka będzie intencja Mszy św. sprawowanej w Katedrze o godz. 12.00. Będzie to Msza św. połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych.

-Do naszej parafii katedralnej należą w większości osoby starsze, a w tym również i sporo osób chorych i przykutych do łóżek, zatem nie mogło zabraknąć w przeżywanym Tygodniu Maryjnym dnia, w którym otoczymy ich szczególną modlitwą i troską – tłumaczy duszpasterz. -Zachęcamy, aby w miarę możliwości rodziny, sąsiedzi czy bliscy umożliwiły osobom schorowanym dotarcie do Bazyliki Katedralnej na wspólne nabożeństwo na godz. 12.00 – zaprasza.

Dzisiaj na godz. 10.00 do katedry przybędą uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Tarnowie. Będą oni mieli swoje spotkanie i naukę, którą poprowadzi ks. Paweł Cyz z oratorium św. Filipa Neri.

Do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.00 zaproszeni są wierni z parafii dekanatu Tarnów-Północ, członkowie Apostolstwa Pomocy duszom Czyśćcowym oraz Rycerze Kolumba.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Artur Michałek
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za Słowo (NS)- Dariusz Woźniak
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN