Ekstremalna Droga Krzyżowa w Powroźniku

18.09.2020

Już dziś (18.09) odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. W Powroźniku początkiem roku powstała nowa trasa, jednak wierni nie mogli uczestniczyć w nabożeństwie z powodu pandemii. Droga Krzyżowa rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18, a po niej wierni ruszą w trasę. Liczy ona ponad 30 kilometrów.

Rozpoczyna się przy cerkwi św. Jakuba i w tym samym miejscu się zakończy – mówi Katarzyna Rymarczyk, organizator EDK w Powroźniku.

– Trasa biegnie właśnie z Powroźnika, przez Rakowskie, Bradowiec, Szalone, na Górę Parkową. Schodzimy z Góry Parkowej i znowu wspinamy się na Górę Krzyżową, z Góry Krzyżowej na dolną stację kolejki gondolowej. Z dolnej stacji kolejki gondolowej na Jaworzynę. Z Jaworzyny schodzimy na Złockie, do Muszyny. Z Muszyny koło Dworu Starostów na ulicę Ogrodową i ponownie wspinamy się na te końcowe stacje – na Górę Malnik, Czarne Garby i później już schodzimy praktycznie do Powroźnika górami.

Do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej już zgłosiło się ponad 50 osób. Jeśli ktoś chciałby się jeszcze wybrać, zapisy są przyjmowane przez główna stronę EDK.

Posłuchaj:
Katarzyna Rymarczyk
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN