Festyn misyjny „Ochrzczeni i posłani”

01.10.2019

Występ boliwijskiego zespołu, ścieżka edukacyjna, zwiedzanie muzeum misyjnego oraz kosztowanie przysmaków kuchni boliwijskiej, czekać będzie na uczestników festynu misyjnego „Ochrzczeni i posłani” w Dębicy.

Organizują go siostry służebniczki dębickie, które opowiedzą tez o swojej posłudze misyjnej w Boliwii – mówi siostra Savia Bezak ze zgromadzenia sióstr służebniczek dębickich.

– Wspieramy dzieci w domach dziecka, internatach, w ogromnej naszej szkole w Cochabamba, ale też ubogich na wsiach czy misji. Potrzeby są ogromne pieniądze aby im pomagać i rozwijać i warunki w nich poprawiać.

Siostra Edigna pracująca w Boliwii od 20 lat podkreśla jak ważna dla tamtych ludzi jest świadomość, że ktoś o nich pamięta.

– Dziękujemy za modlitwę, bo ona najbardziej jest potrzebna. Drobne datki też się przydają, ale nasze dzieci cieszą się kiedy czytamy listy z polski. Są szczęśliwi, że ktoś z daleka o nich myśli.

Festyn odbędzie się 6 października w parku przy Miejskim Domu Kultury Śnieżka w Dębicy. Będzie można w ten dzień wesprzeć dzieła sióstr służebniczek w Boliwii. Początek imprezy zaplanowano na godz. 14.00.

Posłuchaj:
s. Savia
s. Edigna
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Robert Kantor
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN