Na Hali Łabowskiej uczczono pamięć Ks. Kapelana Władysława Gurgacza i Żołnierzy PPAN

09.09.2019

Spokojna zazwyczaj Hala Łabowska w sobotę (14.09) zamieniła się w miejsce pamięci. Punktualnie o godzinie 10 rozpoczęła się 21 uroczysta Msza Święta upamiętniająca kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. 

Setki uczestników spotkały się pod pomnikiem upamiętniającym postać księdza Władysława Gurgacza i Żołnierzy PPAN. Uroczyste nabożeństwo poprowadził ksiądz biskup diecezji tarnowskiej Andrzej Jeż.

– Narasta potrzeba patriotyzmu wśród młodego pokolenia i mamy poczucie jednej wielkiej wspólnoty. Mamy tutaj mocne korzenie tak jak te drzewa, które nas otaczają. Niektóre być może jeszcze pamiętają działania naszych partyzantów.

Jak dodają uczestnicy i organizatorzy, pamięć o bohaterach walczących o nie podległą Polskę i postawa bohaterskiego jezuity jest wspaniałym przykładem i lekcją patriotyzmu. Członkowie Fundacji Osądź Mnie Boże czyli główni organizatorzy uroczystości nie ukrywają, że ich celem jest doprowadzenie do rozpoczęcia procesu beatyfikacji  księdza Władysława Gurgacza.

Posłuchaj:
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN