„Nie idziemy na łatwiznę” [ZDJĘCIA]

11.08.2019

Do 37. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej został niespełna tydzień. Wszystko zapięte na ostatni guzik. Łącznie ze scholą, która przez ostatni weekend szkoliła swoje muzyczne umiejętności.

Do Radłowa przyjechało 80 osób z całej diecezji.

Nie idziemy na łatwiznę – mówi koordynator Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych Magdalena Drozd.

Muzyka jest integralną częścią Liturgii. Mamy dwa cele: jeden to przepisowy, czyli współtworzenie liturgii, a drugi to chcemy pomóc ludziom w modlitwie podczas Mszy świętej. Staramy się pomóc ludziom zrozumieć teksty, które są podczas Mszy św. Tu nie chodzi tylko o Liturgię Słowa, ale wszystkie teksty, także pieśni.

Uczestnikami warsztatów byli głownie przyszli pielgrzymki, ale nie zabrakło też tych, którzy przyjechali po prostu z sympatii do tego wydarzenia.

Akurat w tym roku nie idę na pielgrzymkę, ale lubię tutaj przyjeżdżać, spotykać ludzi. Dużo pracujemy, ale ma to sporo pozytywów, bo rozwijamy się i mamy przy tym dużo frajdy – mówi Karol. – Taki jest plan, żeby śpiewać na pielgrzymce w scholi. Warsztaty to nie tylko przygotowanie do pielgrzymki, ale też czas rekolekcji. Podsumowanie tego co się zmieniło od tamtego roku, od ostatniej pielgrzymki – dodaje Krzysztof.

Schola pielgrzymkowa towarzyszy pielgrzymom podczas Eucharystii i wspólnych nabożeństw. Dzieli się na dwie sekcje: wokalną i instrumentalną. Przez cały rok szkolą się w ramach Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych.

Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN