Inauguracja V Synodu Diecezji Tarnowskiej

09.03.2018

21 kwietnia o godzinie 10.00 rozpocznie się inauguracja V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Uroczystości będzie towarzyszyć bicie kościelnych dzwonów. Biskupi, kapłani, siostry zakonne i świeccy z całej diecezji przejdą w procesji ulicami Tarnowa.

– Wszystko rozpocznie się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż. – Tam jest pierwsza stacja, rozbudowana, z modlitwami i z krótkim słowem – wyruszamy stamtąd uroczyście do Katedry. Ta procesja jest takim symbolem, gdzie reprezentanci z całej diecezji wyruszają razem z biskupem diecezjalnym w tej pielgrzymce wiary – dodaje biskup.

W procesji będą niesione relikwie świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej. Diakon ma nieść Ewangeliarz. Podczas drogi będzie śpiewana Litania do Wszystkich Świętych.

Trasa będzie długa – informuje ks. Piotr Cebula, sekretarz Komisji Przygotowawczej. – Ruszymy długą drogą procesyjną, będzie to ponad kilometr. Przejdziemy ulicą pomiędzy starym szpitalem a PWSZ, następnie skierujemy się w stronę ul. Mickiewicza a potem przejdziemy na Wałową i do Katedry – wymienia ks. Cebula.

Następnie w bazylice katedralnej rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Posłuchaj:
Bp. Andrzej Jeż
Ks. Piotr Cebula
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (NS)-Luiza Piątkiewicz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN