Jacht „Dunajec” wypłynął do Panamy [ZDJĘCIA]

26.08.2018

Z portu w Gdyni wypłynął jacht Dunajec. Przed załogą długa droga do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Ekipa będzie się zmieniać, a pierwszy etap do Świnoujścia potrwa do 1 września. Jacht żegnała młodzież z diecezji tarnowskiej.

Jachtem „Dunajec” w kierunku Panamy – to pomysł Sądecko-Podhalańskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Podróż potrwa pięć miesięcy.

Z Gdyni na jachcie wypłynęło dziewięć osób. W tym gronie jest także przedstawicielka młodzieży z Synaj.tv, więc z rejsu pojawią się relacje.

Na wszystkie etapy zapisało się 80 osób w różnym wieku z całej Polski i jedna z Pragi. Lista uczestników jest jeszcze otwarta, o szczegółach można przeczytać na http://www.spozz.com

Rejs poprzedziła Msza św. w Gdyni pod przewodnictwem ks. Artura Mularza, wicedyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Z uczestnikami modlił się także ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. – Ta wyprawa to pielgrzymka oceaniczna. To dobry sposób, by dotrzeć do Panamy i kształtować siebie. Będę czekał na uczestników tej wyprawy w Panamie  – dodał.

Jacht żegnała młodzież z diecezji tarnowskiej. Dla ok. trzydziestu osób podróż „W pogoni za jachtem” rozpoczęła się już w sobotę od Mszy św. na Jasnej Górze podczas zakończenia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. – Chcieliśmy być na Jasnej Górze, bo przecież tutaj w 1991 roku odbyły się Światowe Dni Młodzieży. Żeglarstwo to pasja, warto żyć aktywnie. Biskup tarnowski Andrzej Jeż podpisał nam dziennik pokładowy. Będzie się tam wpisywać załoga poszczególnych etapów, a później będzie to dla nas pamiątka po Światowych Dniach Młodzieży – mówi Alicja Majda z Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Tarnowskiej i jedna z organizatorek „Pogoni za jachtem”.

Młodzi z diecezji tarnowskiej zostaną nad morzem do wtorku. To czas modlitwy i integracji z młodzieżą z Gdyni, która przygotowuje się do wyjazdu do Panamy.

Ewa Biedroń
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy