Jasna Góra: diecezjalna pielgrzymka maturzystów

18.09.2015

Maturzysci z diecezji tarnowskiej beda modlic sie na Jasnej Górze. Uroczystej Mszy sw. 18 wrzesnia  o godzinie 12.00 w kaplicy Matki Bozej bedzie przewodniczyl biskup tarnowski Andrzej Jez.

– Ta pielgrzymka jest bardzo wazna, poniewaz dla mlodych wpisuje sie w podejmowanie decyzji co, do dalszego zycia – powiedzial w rozmowie z RDN biskup ordynariusz. – Kiedy podejmujemy decyzje, czesto bardzo emocjonalnie, nieprzygotowani, wielokrotnie popelniamy bledy. Wyjazd na Jasna Góre, potem rekolekcje maturalne pomagaja wyciszyc sie, rozpoznac droge, która Bóg nam wyznacza w naszej wolnosci. Zaakceptowac ja, odnalezc i podjac z zaangazowaniem  – zwrócil uwage biskup.
Jedziemy do Maryi poniewaz mamy za co dziekowac i o co prosic – powiedzieli nam maturzysci. Bedziemy sie modlic o to, aby dobrze zdac mature i dostac sie na studia. – Udzial w tradycyjnej pielgrzymce na Jasna Góre wplynie na lepszy wynik egzaminu dojrzalosci – mówi inna maturzystka.  – Jestem osoba wierzaca, potrzebuje modlitwy i duchowego wsparcia aby w ten sposób byc gotowym do zdania egzaminu maturalnego – uzupelnia inny uczestnik pielgrzymki.

Mlodziez uczestniczaca w diecezjalnej pielgrzymce maturzystów wezmie ponadto udzial o 14.00 w nabozenstwie Drogi Krzyzowej na walach jasnogórskich. Pielgrzymka rozpocznie sie 18 wrzesnia o godzinie 10.00, katecheza w auli ojca Klemensa Kordeckiego.

Mówi bp Andrzej Jez:

Mówia maturzysci:

Foto: Grzegorz Golec

Małgorzata Miczek-Zabawa
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN