Jubileusz radia z Trzema Królami [ZDJĘCIA]

06.01.2019

Jubileusz 25-lecia radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz wpisał się w tegoroczną Uroczystość Objawienia Pańskiego. W południe została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. Obecni i byli dyrektorzy radia, pracownicy i wszyscy wierni modlili się za wspólnotę diecezjalnej rozgłośni. Po Eucharystii ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli.

Podczas homilii biskup tarnowski zwracał uwagę na misyjny charakter działalności radia.

– Radio zmierza do określonego celu – to nie są tylko chaotyczne wiadomości, które codziennie podajemy. Radio katolickie, które ma misje ewangelizacyjną pr owadzi nas do celu, którym jest Jezus Chrystus. Myślę, że bardzo ważny element, jeśli chodzi o działalność radia to tworzenie wspólnoty.

Biskup Andrzej Jeż złożył rozgłośni życzenia z okazji 25. urodzin.

Chciałbym życzyć radości z faktu, że można wiele zmienić w świecie – media mają potężną siłę. Życzę radości ze spotkania z ludźmi, z którymi przeprowadzają wywiady, spotykają się. Życzę dobrej atmosfery w całym zespole. To bardzo ważne, by czuli się rodziną.

Uczestnicy pochodu mimo minusowych temperatur byli zachwyceni wydarzeniem.

– Bardzo jesteśmy zadowoleni. Odczucia są bardzo pozytywne i jesteśmy szczęśliwi – szczególnie dzieci. Mimo zimna, było warto. – To już mój któryś z kolei orszak. Trzy lata temu mój najmłodszy wnuk robił za Jezuska. Zimno jest wkalkulowane w zimę. Jest idealnie, jest świetnie. – Warto przyjść tu. To jest wielkie przeżycie. Troszkę zmarznąć też można. – Jestem pierwszy raz i było bardzo dobrze. Wyśmienity marsz.

Częścią artystyczna Orszaku zajęli się uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego. Śpiewali kolędy, a także przygotowali krótkie inscenizacje.

Posłuchaj:
Uczestnicy
bp Andrzej Jeż
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy