Kapłan na medal [ZDJĘCIA]

19.06.2020

Ks. dr hab. Jan Bartoszek, diecezjalny moderator Akcji Katolickiej otrzymał medal „Za dzieło apostolstwa” za posługę w strukturach diecezjalnych i ogólnopolskich Akcji Katolickiej w Polsce.

Ks. Jan Bartoszek wyróżnił się wyjątkowym zaangażowaniem – mówiła prezes AK w Polsce Urszula Furtak

Ks. Jan jest wielce zasłużony. Formuje nas niezmiennie od kilku lat. Jest asystentem 10 lat, ale pociąga ludzi Akcji Katolickiej nie tylko w diecezji tarnowskiej, ale w całej Polsce. Formuje nas przez materiały formacyjne czy Uniwersytet Jana Pawła II.

Medal „Za dzieło apostolstwa” przyznawany jest kapłanom i osobom świeckim, którzy wspierają Akcję Katolicką, podejmuję wspólne dzieło apostolstwa oraz mogą być przykładem dla innych, szczególnie zaangażowanych w Akcję Katolicką w Polsce.

Dedykuję tę nagrodę Akcji Katolickiej w Polsce, szczególnie w diecezji tarnowskiej – mówił ks. dr hab. Jan Bartoszek. – Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Cieszę się bardzo, że diecezja tarnowska może się jakiś sposób wyróżniać na tle Akcji Katolickiej w Polsce. Jak Pan Bóg pozwoli nadal będziemy podejmować tę współpracę w tym wyjątkowym dziele angażowania ludzi świeckich do odpowiedzialności za Kościół.

Mszy Św. o godz. 20.00 przewodniczył i nagrodę kapłanowi wręczył biskup Mirosław Milewski, krajowy asystent AK. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę zakończyła wspólna modlitwa podczas Apelu Jasnogórskiego. W tym roku w wydarzeniu wzięły udział jedynie reprezentacje diecezjalne.

Posłuchaj:
Urszula Furtak
ks. Jan Bartoszek
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN