Kapłani świętowali srebrne jubileusze święceń [ZDJĘCIA]

12.06.2018

Księża z diecezji tarnowskiej świętowali we wtorek (12.06) 25- lecie święceń kapłańskich. Z tej okazji przyjechali do Gródka nad Dunajcem, gdzie w centrum Arka przeżywają rekolekcje. Biskup tarnowski odprawił w ich intencji Mszę dziękczynną. 

– Chcę życzyć jubilatom aby z radością popatrzyli na ten czas który już minął i na to jak wiele Chrystus przez nich zdziałał w życiu wielu ludzi – tłumaczy Andrzej Jeż, biskup tarnowski. – Życzę również, aby w najbliższym czasie odkrywali dary kapłaństwa i dzielili się nim z innymi – dodaje.

Jak podkreślił ordynariusz diecezji tarnowskiej, nie wszyscy kapłani wyświęceni 25 lat temu mogli wziąć udział w uroczystościach, ponieważ wielu z nich pracuje poza granicami diecezji, głównie na misjach.

Rocznica święceń to dla jubilatów przede wszystkim czas wspomnień i pewnych podsumowań. – Przypomina mi się głównie moment święceń i wybrania mojej osoby do służby Bogu – wyjaśnia ks. dr Janusz Paciorek, proboszcz parafii św Jana Chrzciciela w Łącku.

Z kolei ksiądz Antoni Lelito, proboszcz z parafii  NMP Wspomożycielki w Łoniowej podkreślał, że przez wszystkie lata kapłaństwa żył mottem które przyświeca mu od dnia prymicji.

Są to rady świętego Augustyna. – „Jeśli Bóg i Jego prawo w twoim życiu będą na pierwszym miejscu, to wszystko inne będzie się układać na swoim miejscu” oraz „Zakładaj głęboki fundament pokory, skoro zamierzasz budować wysoko”. Z perspektywy 25 lat kapłaństwa naprawdę wiem, że te słowa sprawdzają się w życiu – dodaje.

Do Gródka nad Dunajcem przyjechało około 40 kapłanów. Oprócz modlitwy była to również okazja do spotkania po latach.

Posłuchaj:
Relacja
Jakub Pędzich
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN