Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – jubileusz reaktywacji

20.02.2019

Kształtowanie dojrzałych chrześcijan i aktywne uczestnictwo w życiu Kościoła. Taka jest statusowa rola KSM, które w najbliższą sobotę będzie obchodzić 25-lecie reaktywacji w diecezji tarnowskiej.

Jak wygląda ich działalność w praktyce? Według Grzegorza Opioły, prezesa diecezjalnego oddziału organizacji, ich rolą jest kształtowanie liderów.

Na tym się skupiamy poprzez szkolenia, przez Młodzieżową Szkołę Animatora, ale też przez szkolenia, które się tworzą we współpracy z Prezydium. Chcemy pokazywać młodym ludziom, że można być człowiekiem wierzącym, który bardzo aktywnie włącza się we wspólnotę Kościoła, a jednocześnie łączy to z życiem codziennym.

Obchody jubileuszu rozpocznie Msza św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Następnie w Hotelu ‚Zabawa’ jubileuszowa gala i bal.

Jak dodaje prezes Stowarzyszenia, zainteresowanie sobotnimi wydarzeniami przerosło oczekiwania.

Oszacowaliśmy liczbę uczestników na podstawie poprzednich inicjatyw, która dochodziła do 100-150 osób. Myśleliśmy, że skoro jubileusz to będzie ok 200 osób. Ku naszemu zaskoczeniu zgłosił o się 300 osób, co jest dla nas wyzwaniem, które przyjmujemy z wielką radością.

Ks. Marcin Baran, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży i Diecezjalny Asystent KSM łączy 25. urodziny Stowarzyszenia z tegorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży.

Teraz oznacza Gotów. Jubileusz 25-lecia i to co przeżywamy w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży w naszej diecezji bardzo mocno wpisuje się w Światowe dni Młodzieży. Jak ktoś ostatnio zasugerował, całe ŚDM były o Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, bo papież ciągle przypominał o tej gotowości – jestem gotów.

Uroczystości rozpoczną się w najbliższą sobotę o godz. 12.00.

Posłuchaj:
Grzegorza Opioła
ks. Marcin Baran
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy