Każdy święty chodzi uśmiechnięty [ZDJĘCIA]

31.10.2019

Ponad 70 osób uczestniczyło w balu Wszystkich Świętych w Zbylitowskiej Górze. To uczniowie szkoły podstawowej i wychowankowie przedszkola. W organizację włączyli się nauczyciele i rodzice.

Jak mówi wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża w Zbylitowskiej Górze, ks. Tomasz Biernat, wydarzenie jest odpowiedzią na to, co proponuje współczesny świat.

– Dzieci ochoczo zgłaszały się do tego wydarzenia. Nawet w szkole były już przebrane za świętych i błogosławionych. To wydarzenie jest odpowiedzią na to, co proponuje nam świat świecki. Dobrze wiemy, że powinniśmy kierować się ku dobroci.

Dzieci przebierały się za wybraną przez siebie postać świętego.

– Przebrałam się za Maryję. Wolę iść na to niż na Halloween. Przebiorę się za św. Elżbietę, bo bardzo mi się spodobała ta postać. To była dobra kobieta. Pomagała ludziom. – Halloween to nie jest religijne święto – mówią uczniowie.

Dumy z parafian nie krył proboszcz, ks. Józef Kaczmarski.

Po co cieszyć się ze śmierci, skoro można z życia – dodaje kapłan.

– Religia chrześcijańska daje piękną możliwość świętości, radości i głębokiej duchowości, ale przede wszystkim życia. Nie chcemy, aby zakorzeniła się ta tradycja, która ma głęboko pogańskie korzenie, która teraz dosyć nachalnie powróciła.

Bal Wszystkich Świętych w Zbylitowskiej Górze odbył się po raz trzeci. W tym roku zgromadził rekordową liczbę uczestników.

Posłuchaj:
ks. Tomasz Biernat
Uczestnicy
ks. Józef Kaczmarski
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN