Kolędnicy misyjni pojawili się na Wigilii w tarnowskiej Kurii [ZDJĘCIA]

19.12.2018

Dorośli też włączają się w dzieło kolędników misyjnych. Taka grupa pojawiła się podczas Wigilii w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Kolędnikiem był m.in. ks. Piotr Adamczyk, dyrektor radia RDN.

Jestem przebrany za Kazacha i trzymam w rękach gwiazdę, bo w tym roku RDN ma 25 lat. Przeżywając jubileusz mamy piękną pieśń związaną z gwiazdą – Gwiazdo leć, ludziom świeć, pokazuj drogę – powiedział.

Grupę stworzyli pracownicy kurii i instytucji diecezjalnych. Marcin Lewandowski z Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji był aniołem.

Jest to dla mnie doświadczenie wspólnoty, która razem pracuje i świętuje właśnie w taki sposób. W każdym roku mam inną rolę. Jest to dla mnie niesamowite doświadczenie – dodaje.

Ks. Michał Dąbrówka dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego też wystąpił w grupie kolędniczej.

Pracownicy kurii przebierają się, uczą się ról, aby w czasie Wigilii przedstawić specjalną scenkę. Ja jestem Latynosem i pierwszy raz biorę udział w kolędzie misyjnej – podkreśla.

Ks. Marcin Kokoszka ekonom Kurii Diecezjalnej w Tarnowie mówi, że podczas Wigilii spotykają się najbliżsi współpracownicy Biskupa Tarnowskiego.

Wigilia jest czasem szczerej, dobrej rozmowy. Jest okazją do tego, żeby wymienić się uśmiechem, życzeniami i życzliwością, braterską wspólnotą. Naszą instytucję tworzą kapłani, siostry zakonne i osoby świeckie. Dzielimy się naszymi doświadczeniami mijającego roku a także planami na przyszły rok – dodaje.

Wigilię poprzedziła Msza św. Były życzenia, wspólne dzielenie się opłatkiem i kolędy.

Posłuchaj:
ks. Michał Dąbrówka
ks. Piotr Adamczyk
ks. Marcin Kokoszka
Marcin Lewandowski
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN