Kolędnicy misyjni posłani! [ZDJĘCIA]

26.12.2019

25 grup kolędniczych odwiedzi mieszkańców Limanowej. Dzieci po raz kolejny wyruszyły na kolędę misyjną.

Do limanowskich domów poszły dzieci w wieku szkolnym: od pierwszej do ósmej klasy szkoły podstawowej, wraz z pełnoletnimi opiekunami.

Posłał ich m.in. biskup tarnowski Andrzej Jeż. Podczas kazania mówił, że dzieci muszą być szczepione – szczepione duchowo. – To ważne i odpowiedzialne zadanie dla rodziców i wychowawców – mówi biskup. I wskazuje, że dobrą „szczepionką” okazały się tegoroczne roraty, które diecezji tarnowskiej cieszyły się sporym zainteresowaniem i wysoką frekwencją.

Dzieci są dobrze zaszczepione i tak jak wspomniałem, także dzięki nabożeństwom roratnim. To jest coś wyjątkowego. Dzieci 5 czy 6-letnie wstawało o piątej rano, albo nawet wcześniej, które przez cały okres Adwentu przychodziły z rodzicami. To już jest wyczyn, przed którym trzeba skłonić głowę, przed głęboką wiarą dzieci, zaangażowaniem i fascynacją.

Jak mówią kolędnicy, najważniejsza jest pomoc ich rówieśnikom z krajów misyjnych.

– Idę pierwszy raz. Chcemy pomóc, ale też spełnić swoje dziecięce marzenia. – Chciał pomóc dzieciom z Afryki. – Chce pomóc dzieciom, które nie mogły mieć Wigilii. – Chcę pomóc dzieciom i ich rodzinom.

Łącznie w całej diecezji tarnowskiej na kolędę misyjną wyruszyło ok. 20 tysięcy dzieci.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Kolędnicy
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN