W Koszycach Małych czczą św. Ritę i św. O. Pio

10.08.2020

Nabożeństwa ku czci tych świętych odbywają się każdego miesiąca w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych.

Jak mówi jedna z parafianek, Danuta Tryba, nabożeństwa stają się coraz bardziej popularne, a świadectw o otrzymanych łaskach wciąż przybywa.

– Mamy już utworzoną księgę podziękowań za otrzymane łaski. Ale z tego, co słyszymy już podczas nabożeństw, ludzie dziękują za poczęte dzieci, za odzyskane zdrowie, szczęśliwą operację, czy za rozwiązanie trudnych spraw rodzinnych. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy w tym trudnym czasie dla nas, Polaków i całego świata, aby prosić świętą Ritę i świętego ojca Pio o ustanie tej pandemii.

Nabożeństwa rozpoczyna Różaniec i Msza św. odprawiana we wszystkich intencjach złożonych zarówno drogą internetową, jak i na kartkach. Można także ucałować relikwie świętych. W trakcie nabożeństwa do św. Rity odbywa się również poświęcenie róż.

Nabożeństwo do św. Rity odbywa się w każdy drugi czwartek miesiąca, natomiast do św. O. Pio w każdy czwarty piątek miesiąca.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej parafii.

Posłuchaj:
Danuta Tryba
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN