ks. Artur Mularz: – Uroczystość Bożego Ciała możemy przeżywać nawet codziennie

03.06.2020

Dzieje się to podczas każdej Eucharystii – mówi ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Akcja „zJEDNOczeni” ma zachęcać do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku przypada na 11 czerwca.

Ograniczenia prawne spowodowane stanem epidemii praktycznie uniemożliwiają zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami miast i wsi. Jednak, jak podkreśla ks. Artur Mularz, istotą tej uroczystości jest nie tyle sama procesja, co oddanie czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

– Jezus nie rezygnuje, zmienia się tylko trochę forma. Boże Ciało jest momentem, kiedy w sposób publiczny chcemy wyznać wiarę w Jezusa w Najświętszym Sakramencie, ale nie zapominajmy, że najlepszym tego dowodem jest to, kiedy go przyjmujemy w Komunii Świętej. Kiedy jako taka żywa monstrancja wychodzimy z kościoła, pełni Bożej obecności, z którym idziemy do domu, do pracy, do wszystkich naszych zajęć.

W tym roku nie odbędą się również tradycyjne już wieczorne koncerty połączone z modlitwą uwielbienia, w których uczestniczyło wielu diecezjan.

Przygotowaniem do przeżywania Uroczystości Bożego Ciała ma być również inicjatywa „Ostatni dzwonek”, organizowana w pierwszy piątek i pierwszą sobotę czerwca.

Pisaliśmy o niej tutaj:

Ostatni dzwonek na Komunię Świętą wielkanocną

 

Posłuchaj:
ks. Artur Mularz
Anna Szczepanek, fot. pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN