Ks. Grzegorz Krakowski: – Ten czas jest po to żebyśmy zatęsknili za Panem Bogiem [WIDEO]

08.04.2020

Pandemia koronawirusa to kubeł zimnej wody po to, byśmy Boga znów postawili na pierwszym miejscu – mówi ks. Grzegorz Krakowski.

Kapelan chorych w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie w programie Słowo za Słowo powiedział, że ten czas jest po to żebyśmy zatęsknili za Panem Bogiem

– Myślę, że również to, że mamy ograniczony dostęp do sakramentów, do niedzielnej, świątecznej Mszy Świętej może Pan Bóg zadośćuczynił dzisiejszym żądaniom człowieka, który tego Pana Boga tak usunął na margines swojego życia społecznego. Może te obrazy, które widzimy właśnie chociażby z włoskiej telewizji mają nam uświadomić, że człowiek bez Pana Boga jest niczym tak naprawdę i życie bez głębokiej wiary i powierzenia się Absolutowi okazuje się pozbawione sensu. Myślę, że ten czas przede wszystkim powinien zaowocować wielką tęsknotą za Panem Bogiem.

Na pytanie czy to co spotyka teraz ludzkość to Kara Boża odpowiedział, że nawet gdy Bóg doświadcza człowieka robi to w akcie miłosierdzia, po to by dać mu czas na nawrócenie.

– Biorąc pod uwagę Objawienia Maryjne, zwłaszcza te z Fatimy, z La Salette, z Lourdes można przyjąć, że właśnie tak się dzieje. Matka Boża wiele razy mówiła, że wskutek tego, że człowiek popadł w grzechy Bóg będzie musiał człowieka ukarać. Natomiast pamiętajmy, o czym mówi też Matka Boża, że nawet jeśli Pan Bóg ludzkości jakąś karę wymierza to nie robi tego w ramach odwetu za grzechy, lecz ta kara jest zawsze przejawem miłości troskliwego i kochającego Boga Ojca i jest to pewnego rodzaju kubeł zimnej wody dla nas, abyśmy Pana Boga postawili na pierwszym miejscu, abyśmy przewartościowali te wartości, które wyznajemy a Pan Bóg gdzieś tam zszedł na dalszy plan. Więc teraz jest czas, aby zweryfikować swoją relację do Pana Boga i znów uczynić go kimś najważniejszym w naszym życiu. Temu ma właśnie służyć kara jeśli rzeczywiście to co się dzieje jest wyrazem Bożej kary.

Ks. Grzegorz Krakowski zapewnił również, że pomimo wprowadzonych obostrzeń, pacjenci nie są pozostawieni bez opieki duchowej.

Przypomniał, że zgodnie z dekretem biskupa tarnowskiego, posługa chorym jest ograniczona do sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia. Zapewnił jednak, że kapłani są do dyspozycji wiernych pod telefonem.

Posłuchaj:
ks. Grzegorz Krakowski
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jerzy Kosiba
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN