Ks. Józef Gaweł SCJ: Ludzie potrzebują miłosierdzia Boga [WIDEO]

19.06.2020

Dyrektor krajowy Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa był gościem audycji Rozgryźć Kościół. Jak mówił w programie RDN ks. Józef Gaweł, w diecezji tarnowskiej jest wiele osób, które mocno przyczyniły się do rozwoju kultu Serca Jezusowego.

W sposób szczególny na naszym terenie należy wymienić św. Urszulę Ledóchowską, która związana jest z ziemią tarnowską, ale także błogosławiona siostra Celestyna Faron, służebniczka starowiejska pochodząca z Zabrzeża. Trzeba też przypomnieć wielkiego apostoła kultu Serca Jezusowego, o. Józefa Andrasza, jezuity z Wielogłów koło Nowego Sącza. Można też wspomnieć o siostrze Otylii Sacha pochodzącej z Milówki koło Wojnicza.

Ludzie potrzebują miłosierdzia Boga – mówił. – Gdy śledzimy nauczanie papieża Franciszka, to wiemy, że taki słowem dyżurnym w jego nauczaniu jest słowo ‚czułość’, którą on odnosi do Boga. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach jest brak życzliwości, nieczułość. Dlatego papież, gdy mówi o czułości Boga, która najpełniej objawiła się w Sercu Chrystusa, daje odpowiedź na sytuację czasów, które przeżywamy.

Sercanin uważa, że dla ludzi XXI wieku przesłanie o miłosierdziu Boga, płynącym z Serca Jezusowego, jest wciąż aktualne.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN