Ks. Marcin Kokoszka nowym Ekonomem Diecezji Tarnowskiej

21.03.2018

Dotychczasowy dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania OPOKA w Starym Sączu zastąpił w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie ks. prałata Zbigniewa Duszę, który z kolei został powołany do diecezjalnego Sądu Biskupiego. Ks. Marcin Kokoszka w rozmowie z reporterką RDN przyznaje, że czeka go niełatwe zadanie. Pojawiły się też nowe wyzwania.

– Ciekawym wyzwaniem, które ks. biskup Andrzej Jeż postawił przede mną, jest poszukiwanie nowych środków finansowych na utrzymywanie instytucji kurialnych. Będziemy starać się szukać możliwości do tego, aby roztropnie, mądrze gospodarzyć dobrami, tak aby zapewnić te środki, które są konieczne do utrzymania domów czy instytucji diecezjalnych – mówi ks. Marcin Kokoszka.

Nowa funkcja jest gospodarowaniem tym wszystkim, czym dysponuje diecezja, ale przede wszystkim jest to funkcja służebna wobec tych wszystkich, którzy potrzebują tez pomocy merytorycznej. Szybko zmieniają się przepisy, są różne nowe wyzwania. Chcemy odpowiadać na to wszystko, co jest wokół nas, aby było to nie tylko zgodne z prawem, ale przede wszystkim, żeby służyło dobru wiernych i rozwojowi naszej diecezji – podkreślił kapłan.

Ks. Marcin Kokoszka prowadził starosądecką Opokę przez pięć lat. Zastąpi go ks. Mariusz Żaba, który od sześciu lat pracował w strukturach Caritasu w Warszawie.

Ks. Marcin Kokoszka już dziś pełni funkcję Ekonoma Diecezji Tarnowskiej.

Posłuchaj:
Ks. Marcin Kokoszka
Jolanta Moździerz, fot. Gość Niedzielny
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN