Ks. Mirosław Król: – W Stanach Zjednoczonych kapłan jest blisko ludzi [WIDEO]

06.08.2020

O seminarium polonijnym w Ochard Lake, kulcie Jana Pawła II i poświęceniu kaplicy Papieża-Polaka w Stawiszy mówił ks. Mirosław Król, który był gościem porannego programu RDN Słowo za słowo.

W Stanach Zjednoczonych wciąż wielu wiernych czynnie uczestniczy w życiu kościoła – mówił ks. Mirosław Król.

– W porównaniu do Europy Zachodniej kościół w Stanach Zjednoczonych ma się bardzo dobrze. Kościoły katolickie czy też innych wyznań są w niedziele pełne. To znaczy nie chodzi sto procent wiernych, ale tam mszy świętych na parafii jest więcej niż jedna.

Jak dodawał ks. Mirosław Król, dużą zasługą w dobrym postrzeganiu polskich kapłanów ma postać Jana Pawła II, którego kult za oceanem jest wciąż żywy.

W programie został także poruszony temat kaplicy i pomnika Św. Jana Pawła II w Stawiszy, które w najbliższym czasie zostaną poświęcone.

– Jest to wielką radością mojego serca, bo tak jak mówię Jan Paweł II to taki patron mojego powołania i życia kapłańskiego. Tutaj wielka zasługa proboszcza ks. Prałata Józefa Rośka. Cieszy to, że tamte strony ziemi Beskidu Sądeckiego, po których stąpały stopy Jana Pawła II jako młodego kapłana będą miały i pomnik i miejsce kultu jakim jest właśnie ta kaplica.

Poświęcenie kaplicy odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia Kościele Pomocniczym w Stawiszy po sumie odpustowej o godzinie 11.

Mszy Świętej będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

Posłuchaj:
ks. Mirosław Król
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN