Ks. Paweł Dąbrowa posłany do pracy misyjnej [ZDJĘCIA]

24.09.2020

Pochodzącego z Dąbrowy Tarnowskiej kapłana pobłogosławił na czas pracy w Kraju Środkowej Afryki biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Misje to wzajemne obdarowywanie – mówi Radiu RDN biskup Andrzej.

– Z pewnością jest to nasz dar, w osobie ks. Pawła ofiarowany różnym osobom w Republice Środkowoafrykańskiej. Z pewnością jest to także dar dla ks. Pawła, który w swojej gorliwości będzie mógł wkroczyć na jeszcze inną drogę posługi, otworzą się przed nim nowe horyzonty. Z pewnością jest to także dar Afryki dla nas.

Ks. Paweł nie ukrywa, że chęć wyjazdy na misje była od samego początku myśli o kapłaństwie.

Jest wdzięczność Panu Bogu za to powołanie misyjne, jest radość z tego wyjazdu, który już coraz bliżej, ale też wdzięczność wielu ludziom, którzy się przyczynili do tego, że jestem teraz w tym miejscu. Z wielkimi nadziejami czekam na ten moment, kiedy rozpocznę pracę misyjną. Praktycznie od początku myśli o kapłaństwie były też myśli o wyjeździe na misje, ale one musiały się skonkretyzować. Miałem okazje być na stażu misyjnym w 2011 roku – mówi misjonarz ks. Paweł Dąbrowa.

Ks. Paweł Dąbrowa jest 26. kapłanem wyjeżdżającym do pracy w Afryce.

W tym roku cieszymy się największą liczbą księży w tym kraju, bo jest ich 14. Nigdy tylu nie było. Sprawują swoją posługę w trzech różnych diecezjach, w miejscach, które naznaczone są taką specjalną potrzebą, bo zostały tam podjęte różnego rodzaju dzieła i projekty, których opiekunem i wychowawcą jest diecezja tarnowska – mówi dyrektor Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie ks. Krzysztof Czermak.

Ks. Paweł wyjedzie na misje 29 października.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
ks. Paweł Dąbrowa
ks. Krzysztof Czermak
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN