ks. Zbigniew Szostak: – Przed pielgrzymami duże wyzwanie

08.08.2019

Było spotkanie księży przewodników, szkolenie porządkowych, za nami także konferencja prasowa. Wszystko wskazuje na to, że 37. Piesza Pielgrzymka Tarnowska coraz bliżej.

Rozpocznie się za nieco ponad tydzień Mszą św. na Placu Katedralnym w Tarnowie. Tegoroczne dziewięciodniowe rekolekcje w drodze odbywać się będą pod hasłem „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa”.

Przed pielgrzymami duże wyzwanie – mówi ks. Zbigniew Szostak, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

– Chcemy wystartować na pielgrzymkę, żeby przez te dziewięć dni jakby na nowo odkryć w sercu człowieka i zobaczyć że jest to możliwe do zrealizowania. Jeżeli to będzie możliwe do zrealizowania w grupie pielgrzymkowej, która jest wędrującą parafią, to mamy nadzieje że uda się to przełożyć na te wspólnoty, do których wrócimy. Wiadomo że będzie wiele propozycji, które będą odpowiadały na zapotrzebowanie rodzących się w naszych sercach.

W najbliższy weekend odbędą się w Radłowie warsztaty scholi pielgrzymkowej, która będzie towarzyszyć pątnikom podczas Eucharystii.

Oprócz relacji i programów z trasy na Jasną Górę, radio RDN transmitować będzie Msze święte oraz Modlitwy Różańcowe i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Każdy dzień będzie kończył Apel Jasnogórski.

 

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Szostak
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Siadek, Renata Sobkowiak-Zabawa, ks. Marcin Gryzło
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30