Ksiądz prałat Kazimierz Pach świętuje wielki jubileusz [ZDJĘCIA]

13.01.2019

Kościół parafialny w Kamienicy wypełnił się po brzegi podczas jubileuszowej Mszy świętej. Dziś (13.01) wszyscy świętowali diamentowy jubileusz księdza prałata Kazimierza Pacha. Od 60 lat sprawuję on posługę kapłańską. W nabożeństwie  uczestniczyli członkowie zespołu w regionalnych strojach, którzy zadbali o góralską oprawę muzyczna liturgii.

Wszyscy zgromadzeni cieszyli się na tą wyjątkową rocznicę i w miłych słowach wypowiadali się o jubilacie. – To bardzo uczynny, pobożny i zorganizowany człowiek. Organizuje nam pielgrzymki – mówi jedna z parafianek. – Bardzo jesteśmy mu wdzięczni. Na pewno widać po ilości zgromadzonych osób jak wszyscy chcą to być i świętować. Ksiądz Kazimierz zrobił bardzo dużo dla naszej parafii. Dba o sprawy duchowe, ciągnie ludzi do boga i stara się, żeby jak najwięcej ludzi prawdziwie wierzyło – dodaje inna z nich.

Jubilat pracuje w parafii Kamienica od 1977 roku, czyli od momentu gdy został tu proboszczem. Przez te lata wiele udało się tu zrobić. – Ludzie zaufali mi i wybudowaliśmy pięć budynków. Były to plebania, dom parafialny, kaplica cmentarna, sala katechetyczna w Zbludzy i kaplice dojazdową w Zasadnem. Kościół remontowaliśmy przez 11 lat. Nie ma w diecezji parafii, aby pięć domów wybudować za czasów jednego proboszcza.

Jubilat nie ukrywał radości, że udało mu się doczekać tak pięknej uroczystości. Swoją dotychczasową drogę z kapłaństwem określił jako piękna przygodę z Bogiem i ludźmi.

Posłuchaj:
Uroczystości
rozmowy z księdzem Kazimierzem Pachem
Grzegorz Pawłowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN