Majowy Odpust Fatimski

12.05.2019

Małżeństwa, dzieci, kobiety w ciąży, osoby duchowne, chorzy, starsi oraz członkowie wspólnot apostolskich będą mieli swój dzień podczas Tygodniowego Odpustu Fatimskiego w Tarnowie.

Rozpocznie się on już w poniedziałek, 13 maja, i potrwa do 19. Jak mówi ks. Stanisław Bilski, proboszcz i kustosz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, będzie to także okazja, by przypomnieć o przesłaniu z Fatimy.

– Przesłanie fatimskie to zaproszenie do modlitwy i pokuty, do podejmowania trudów wyrzeczeń. Czasem przeżywamy różne bolączki, jeżeli chcemy cokolwiek zmieniać,  to musimy także i my podjąć ducha pokuty, wziąć do ręki różaniec i prosić Boga o zmiłowanie dla świata i dla naszej Ojczyzny – dodaje kustosz.

Poniedziałek to dzień fatimski. Msze św. będą o godz. 9.00 i 18.30. Natomiast o 20.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. O 21.00 będzie Apel Fatimski.

Centralna uroczystość odpustowa – pod przewodnictwem prorektora WSD w Tarnowie ks. Andrzeja Dudka – odbędzie w niedzielę, 19 maja o godz. 11.00.

 

Posłuchaj:
ks. Stanisław Bilski
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN