Maryja jest Matką Słowa. Trzeci dzień Wielkiego Odpustu w Limanowej [ZDJĘCIA]

17.09.2020

Dziś do limanowskiej bazyliki pielgrzymowali mieszkańcy, m.in. Jodłownika, Jurkowa czy Ujanowic, ale także członkowie Bractwa Matki Boskiej Bolesnej oraz Pomocników Maryi.

Sumie odpustowej przewodniczył pochodzący z Pisarzowej, biskup diecezji Bouar w Republice Środkowej Afryki Mirosław Gucwa.

Także dziś świat staje nad przepaścią – mówił w homilii biskup Gucwa nawiązując do objawień Matki Bożej w Kibeho, kiedy to uczennicy objawiła się „Pani niezwykłej urody”, która przedstawiła się jako ‚Matka Słowa”. Dziewczynka natychmiast rozpoznała w niej matkę Jezusa. Maryja prosiła wszystkich o nawrócenie, wiarę i szczerą modlitwę. – Maryja mówiła, że świat i cywilizacja zachodnia stoją nad przepaścią. Kiedy patrzymy na to wszystko co się dzieje dzisiaj w świecie – konflikty, ideologie, kiedy pomyślimy o tym wszystkim co człowiek robi drugiemu człowiekowi to rzeczywiście cywilizacja stoi nad przepaścią. Od nas również zależy to, czy w tą przepaść cywilizacja wpadnie, czy się ocali – mówił biskup.

Hasło tegorocznego odpustu „Maryjo, Matko Kościoła, wspieraj Ojczyznę, rodziny i nas samych” zaczerpnięte jest z nauczania Jana Pawła II. – Chcemy jeszcze bardziej zgłębiać słowa Papieża Polaka – mówił proboszcz limanowskiej parafii ks. Wiesław Piotrowski. – Jesteśmy do tego zobowiązani jako jego rodacy i czciciele Matki Bożej Limanowskiej, którą on dwukrotnie koronował. Chcemy zmierzyć się z jego wezwaniem, aby przezwyciężać różne zagrożenia moralne i dlatego prosimy dziś Maryję, Panią Limanowską, aby nas strzegła.

Piąty dzień odpustu poświęcony będzie modlitwom w intencji chorych, niepełnosprawnych i osób starszych. O godz. 11:00 abp Henryk Nowacki przewodniczyć będzie sumie odpustowej z błogosławieństwem chorych i niepełnosprawnych.

W sobotę do Limanowej pielgrzymować będą dzieci i młodzież. O godz. 17:30 sumie odpustowej przewodniczyć będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż.

W niedzielę główne uroczystości odpustowe. O 11:00 Msza św. dziękczynna za plony pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. Transmisja w Radiu RDN.

Posłuchaj:
bp Mirosław Gucwa
ks. Wiesław Piotrowski
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN