Marzec miesiącem poświęconym św. Józefowi

24.03.2020

Choć Biblia nie zawiera ani jednego zdania wypowiedzianego przez tego świętego, nabożeństwo do niego jest w Kościele mocno znane i pielęgnowane. Modlili się do niego papieże i liczni święci. Jemu w sposób szczególny poświęcony jest miesiąc marzec w Kościele Katolickim.

Wśród form pobożności ku czci świętego Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny, wymienić  można m.in. litanie, akt poświęcenia, nowenny, koronki, godzinki, a także modlitwy ułożone przez papieży – świętego Piusa X, Leona XIII, Jana XXIII, Pawła VI czy świętego Jana Pawła II.

– Chciałam też zwrócić uwagę na tak zwany „telegram do świętego Józefa”. Zachęcam, by z niego korzystać w pilnych potrzebach. Święty Józef wysłuchuje, jest niezawodny w odczytywaniu. Skoro z tak wielką pilnością odczytał wolę Bożą, to myślę, że wysłucha również wszystkich naszych próśb, o ile są zgodne z wolą Bożą – mówi józefitka, s. Pacyfika Pławecka .

Wśród licznych nabożeństw, znana jest również praktyka wkładania kartki z zapisaną intencją modlitewną pod figurę świętego. Liczne świadectwa potwierdzają jej skuteczność.

– Proszę tylko określić wszystko precyzyjnie, ponieważ święty Józef naprawdę dokładnie nas wysłuchuje. Więc dobrze jest określić w sposób oczywisty naszą prośbę. Bo właśnie  w historii naszego zgromadzenia, któremu w sposób szczególny patronuje święty Józef, mamy takie przypadki, że był nam potrzebny dom i siostra go wyrysowała. Wyszedł jej dość koślawy i właśnie taki otrzymałyśmy – dodaje s. Pacyfika.

Święty Józef jest patronem m.in. Kościoła, ojców i mężów, ludzi pracy i dobrej śmierci.

Posłuchaj:
s. Pacyfika Pławecka
Anna Szczepanek, fot. pixabay
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN