Materiały formacyjne na XXXVIII PPT już gotowe

05.06.2020

Rozważania przygotował tegoroczny rekolekcjonista, ks. Artur Mularz wraz z członkami wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie, której jest duszpasterzem.

– Nie wyobrażałem sobie, że mógłbym to sam przygotować, z racji, że jest to ogromne wyzwanie. Poza tym Kościół, to nie jest ksiądz i pielgrzymka nie ma być przygotowywana przez księdza, tylko robimy to jako Kościół. A w Kościele ksiądz jest jeden, a wiernych jest wielu. Będą tam z jednej strony świadectwa, z drugiej strony pewne refleksje, które wiążą się z przeżywaniem wiary – mówi ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Czemu poświęcone są tegoroczne rozważania?

– Są pewnym zaproszeniem do odkrycia, czego chce ode mnie Pan Bóg, kiedy jestem w Kościele. Kiedy jestem człowiekiem, dla którego Kościół jest codziennością i nie pamiętam już odkąd w Nim jestem. Chcemy zaprosić właśnie takich ludzi, żeby przemyśleli swoją obecność i zweryfikowali, czy to, w jaki sposób są zaangażowani dzisiaj w Kościele, jest tym, czego chce Pan Jezus. Czy to jest Kościół, który realizujemy na wzór Chrystusa – jak podaje nam teraz i co przeżywamy w V Synodzie Diecezji Tarnowskiej – mówi ks. Artur Mularz.

Jak podkreśla ks. Artur Mularz, dyrekcja pielgrzymki nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji co do tego, czy tegoroczna pielgrzymka się odbędzie i, jeśli tak, to w jakiej formie.

Zaplanowana jest w tradycyjnym terminie od 17 do 25 sierpnia pod hasłem „Idźcie”.

Posłuchaj:
ks. Artur Mularz
Cała rozmowa
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Kmita
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN