„Matka Boska Bolesna to nie tylko matka dorosłych i starszych, ale także młodych” [ZDJĘCIA]

22.09.2019

Przed ostatni dzień limanowskiego odpustu poświęcony jest dzieciom i młodzieży. Do Limanowej przyjeżdżają grupy z całej diecezji.

O godz. 11.00 w bazylice spotkali się członkowie grup młodszych: Liturgiczna Służba Ołtarza, Dziewczęca Służba Maryjna, Wincentyńska Młodzież Maryjna i Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci. Wieczorem we Mszy o 17:30 uczestniczyła młodzież i grupy: Ruch Czystych Serc, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

Po Eucharystii odbyła się Moc uwielbienia, czyli czuwanie modlitewne organizowane przez młodych dla młodych.

Matka Boska Bolesna to nie tylko matka dorosłych i starszych, ale także młodych – mówi duszpasterz młodzieży ks. Bartosz Miziński. – To mama wszystkich, także mama młodzieży. Młodzi też przychodzą, aby coś ofiarować. Przynieść to co piękne, radosne i młode, ale też troski, sprawy i trudy.

Jak mówią młodzi posługujący w scholi, to wydarzenie dają niesamowitą moc i pozwala naładować duchowe akumulatory.

– To jest moc całej młodzieży. Zbierają się, modlą. To jest niesamowite. – To jest taka moc, którą my przez muzykę oddajemy Panu Bogu. Przez muzykę pokazujemy jak bardzo go wielbimy i co on dla nas znaczy. Chodzenie codziennie do kościoła mi nie wystarcza. Chce pokazać ludziom, że Bóg to jest ktoś, kto jest w moim życiu codziennym. – Jest to spotkanie się z Bogiem, spotkanie sam na sam.

Do Limanowej przychodzi w tym dniu pielgrzymka z Nowego Sącza. Pokonują prawie 30 km, aby pokłonić się Matce Bożej Bolesnej. Jak mówią pątnicy intencji jest wiele. Wśród pątników były dumne babcie, które szły dziękować za swoje wnuczki.

Ta Matka Boża Bolesna jest nam bliska. Nie każdy może odważyć się na dziewięciodniowa pielgrzymkę na Jasną Górę, a tutaj ten jeden dzień pokazuje, że każdy da radę. Szło mi się dobrze. Jak patrzę wstecz to wszystko było ok. Rok temu jak przyszłam do Matki Bożej to sobie porozmawiałam z nią dziękując za wnuczkę, która cudem przyszła na świat. Pomyślałam sobie: „Matko Boża, szkoda żeby sama na tym świecie była”.  Po powrocie do domu, tydzień minął i okazało się, że moja córka jest powtórnie w ciąży. Dziewczyna, u której lekarze wykluczyli ciążę. – Przede wszystkim przyszłam Matce Bożej podziękować za moją kochaną wnusie, którą wydeptałam u Matki Bożej w tamtym roku. Chce Matce Bożej dziękować i prosić o kolejne łaski.

W niedzielę zakończenie odpustu ku czci Matki Boskiej Bolesnej. Sumie odpustowej o godz. 11.00, którą bedzie transmitowało radio RDN, przewodniczyć będzie abp Jan Pawłowski ze Stolicy Apostolskiej.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Robert Wardzała
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN