Maturzyści u Matki Bożej Częstochowskiej [ZDJĘCIA]

22.09.2019

Ponad tysiąc maturzystów diecezji tarnowskiej modliło się na Jasnej Górze. To pierwsza w tym roku szkolnym diecezjalna grupa uczniów, która zawierzała Maryi Jasnogórskiej swój egzamin dojrzałości.

Młodzież modliła się podczas Mszy św. odprawionej przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Stanisław Salaterski. Była także Droga Krzyżowa. Do południa w Sali o. Kordeckiego młodzież uczestniczyła w spotkaniu z ks. Krzysztofem Ciebieniem, diecezjalnym duszpasterzem akademickim z Tarnowa.

To jest dobra młodzież – stwierdza ks. Tomasz Lelito, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. – Na tym etapie maturalnym jest pewien niepokój, jest obawa, jak uda się matura, co dalej, czy uda się dostać na wymarzony kierunek studiów, czy uda się zdobyć zaraz po maturze pracę, która ich interesuje, te dylematy są uniwersalne i one zawsze się pojawiają, co roku są podobne, chociaż teraz wydaje się, że ta obawa, że nie będzie pracy jest o wiele mniejsza. Widać tę pewność wśród tej młodzieży, że ta przyszłość rysuje się spokojniej, niż to miało miejsce kilka, kilkanaście lat wcześniej – dodaje.

Organizatorem pielgrzymki był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Robert Wardzała
play
Słowo za słowo (M) - Józef Knapik
play
Słowo za Słowo (NS)- Beata Ligęza-Orzeł
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN