Miłosierdzie przekuli w czyn

05.09.2018

W parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie ruszyła wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki ostatniemu festynowi i pomocy sponsorów udało się kupić specjalistyczne łóżka, materace antyodleżynowe, wózki, inwalidzkie, balkoniki i kule.

– W miarę naszych możliwości i potrzeb, będziemy starali się o zakup kolejnych partii sprzętu – mówi proboszcz ks. Czesław Haus. – To jest parafia Miłosierdzia Bożego. Miłosierdzie przekuwamy w czyn. Postanowiliśmy, że będziemy pomagać osobom starszym, potrzebującym, chorym, niepełnosprawnym, których jest coraz więcej, również w naszym środowisku – dodaje.

Wypożyczalnia działa w ramach Parafialnego Wolontariatu ‚Miłosierny Samarytanin”. To propozycja dla dzieci, młodzieży i starszych. Chętni mogą dołączyć. Miele widziani są fizjoterapeuci, rehabilitanci i pielęgniarki.

Sprzęt będzie wypożyczany nie tylko dla parafian, ale dla wszystkich potrzebujących.

Wypożyczalnia czynna jest we wtorki i czwartki od 9.00 do 14.00. Sprzęt można pożyczyć bezpłatnie. Mile widziane są wolne datki, które zostaną przeznaczone na zakup kolejnego sprzętu dla chorych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN