Młodzi modlili się w intencji obrony życia [ZDJĘCIA]

09.09.2020

Dokładnie 5199,42 km w dwa dni. Tyle pokonali uczestnicy 10. Rajdu dla Życia w Archidiecezji Krakowskiej. Ale aktywność fizyczna to nie jedyny wymiar akcji. Oprócz tego zorganizowano kampanię informacyjną, konferencję pro-life i pielgrzymkę do bł. Karoliny – patronki KSM.

Młodzi pielgrzymowali na rowerach dwa dni, mimo deszczu, pokonując dystans 154 km – mówi Kamila Ciupińska, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

– Postanowiliśmy, że gdzie indziej jechać i modlić się w intencji obrony życia poczętego, matek, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, jak nie do naszej patronki bł. Karoliny – dodaje.

Kolejną propozycją w ramach Rajdu dla Życia była akcja „30 km na 30-lecie KSM”. Stowarzyszenie obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia reaktywacji. Każdy 5 i 6 września mógł przebyć symboliczne 30 km na rowerze, rolkach, hulajnodze, chodząc czy biegając, udokumentować to za pomocą screena z dowolnej aplikacji mobilnej. Organizatorzy podliczyli wszystkie wyniki, w tym dystans pielgrzymów rowerowych.

Kilometry, dzięki wsparciu sponsorów, przeliczone zostały na złotówki. Uzbierane środki młodzi postanowili przekazać na rzecz instytucji, która realnie pomaga zagrożonemu życiu – 4419,51 zł trafi do Diecezjalnego Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego w Krakowie, w którym posługują siostry nazaretanki.

Posłuchaj:
Kamila Ciupińska
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Dariusz Brzegowy
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN