Młodzi na Progu to sposób na życie [ZDJĘCIA]

22.09.2019

Do Tarnowa przyjechało prawie 300 osób. To młodzież z diecezji tarnowskiej i księża. Przyjechali także młodzi z Rzeszowa.

Pod okiem liderów i kapłanów doskonalili swoje umiejętności w prowadzeniu grup na podstawie propozycji duszpasterskiej jakim jest program Młodzi na Progu.

Jest nas tak dużo, że żadne inne miejsce nas nie pomieściło – mówi Aleksandra Małochleb. – Przyjechali animatorzy z księżmi z 30 parafii. Chcemy poznać się lepiej, razem się pomodlić i podszkolić warsztat. Bierzmowani teraz są młodsi, zmieniło się także prawo, więc chcemy wiedzieć jak organizować pracę z niepełnoletnimi. Chcemy, żeby to prowadzenie było i dla nich i dla nas bezpieczne.

Jak mówią uczestnicy warsztatów, Młodzi na Progu to program, który pomaga wejść młodym ludziom w dorosłem życie.

Bierzmowanie to jest taki próg, przełom. Kończą być dziećmi, zaczynają się zachowywać jak osoby dojrzałe. Powinny też wtedy wiedzieć o co chodzi w wierze. W tym im pomagamy – odnaleźć się w tym świecie – mówi Łukasz. – Młodzi na Progu to przede wszystkim wspólnota osób młodych, które chcą poznawać drogę do Boga – dodaje Mikołaj.

Młodzi na Progu jest nowym stylem w Kościele – mówi ks. Artur Mularz, diecezjalny koordynator programu Młodzi na Progu. – Chcemy, aby młodzi animatorzy świeccy byli tymi, którzy prowadzą małe grupy poprzez swoje doświadczenie i świadectwo. Oni dobrowolnie się w to włączają. To jest ich przestrzeń aktywności w Kościele i odpowiedzialności. To ich pobudza do tego, aby się formować.

Swoją działalność rozpoczęło Centrum Lokalne. Należy do niego 10 osób, młodych i księży, którzy działają w Młodych na Progu w parafiach diecezji tarnowskiej. Będą wspierać młodzież, która zaangażowała się w program.

Galeria zdjęć [TUTAJ] Beata Malec-Suwara/Foto gość

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Jacek Soprych
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN