Moc Obecności – Tajemnica Eucharystii. Za nami 9. Forum Formacyjne [ZDJĘCIA]

01.02.2020

Wydarzenie zgromadziło ponad 1600 osób, ok. 20 księży i siostry zakonne. Rekolekcje poprowadził Damian Stayne –  charyzmatyk i założyciel wspólnoty Cor et Lumen Christi. Towarzyszyła mu córka, a także wspólnota Mocni w Duchu z o. Pawłem Sawiakiem SJ.

Sobotniej Eucharystii przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Jak mówi dyrektor Wydziału Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, ks. Artur Mularz, hasło forum jest krokiem na drodze, którą wytacza Kościół.

Eucharystia jest istotą życia każdego chrześcijanina – mówi ks. Mularz. – U nas w diecezji codziennie odprawianych jest ok. tysiąc Mszy. Przez tę dostępność może nam ona spowszechnieć. W pewnym momencie możemy nie zauważyć największego z cudów. To forum ma obudzić nową żarliwość i wrażliwość na Pana Jezusa. Ma ono zapalić do tego, by żyć Jezusem codziennie.

Na forum przyjechały także osoby spoza diecezji tarnowskiej, m.in. z Gdańska czy Poznania, a także z zagranicy. Jak mówili naszej reporterce, to forum jest szansą do pogłębienia wiary, ale także odkrycia jej na nowo.

Forum pokazuje mi jak mogę wzrastać w wierze, jak mogę wykorzystać to, co już Bóg mi dał. Przyjechałam z prośbą, która została wysłuchana podczas Mszy – mówi Kasia. – Przejechaliśmy z żoną na rekolekcje żeby odkryć Jezusa w Eucharystii, odkryć to na nowo. Msza nam powszednieje i nie ma tego Ducha, który powinien być – dodaje Tomek.

Drugi dzień rekolekcji zakończyła wspólna Msza św. pod przewodnictwem biskupa Leszka Leszkiewicza.

Posłuchaj:
ks. Artur Mularz
Uczestnicy
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Kmita
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN