Modlitwa w intencji trzeźwości – transmisja w radiu RDN

23.09.2020

„Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” – to hasło Diecezjalnej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości do Szczepanowa. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę i niedzielę. To okazja do modlitwy w intencji trzeźwości a także osób uzależnionych i ich rodzin.

W tym roku szczególną uwagę poświęcamy dzieciom – mówi ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

– Ważne jest to w jakim klimacie dzieci wzrastają, czy mają spokój, poczucie bezpieczeństwa i dobre wzorce. Często problem rozpoczyna się od tego, że dziecko spotyka się w domu ze złymi przykładami. Pragniemy prosić Pana Boga przez wstawiennictwo św. Stanisława, aby było jak najwięcej takich miejsc, gdzie dzieci czują się bezpiecznie i mają przykłady pięknego, trzeźwego życia – dodaje.

Diecezjalną pielgrzymkę do Szczepanowa organizują Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych wraz z Diecezjalnym Apostolatem Trzeźwości i Rycerzami Kolumba.

Początek w sobotę o 21.00 Apelem Jasnogórskim, po którym będzie czuwanie modlitewne. W niedzielę o 10.15 Droga Krzyżowa, o 11.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa Leszka Leszkiewicza, która będzie transmitowana w radiu RDN. Uczestnicy pielgrzymki do Szczepanowa usłyszą także świadectwo matki i syna.

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Guzy
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN