Modlitwa za Pasterza – dziś rocznica święceń biskupich

28.11.2019

Diecezja modli się za biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża z okazji 10. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej. Duchowni i świeccy pamiętają o tej intencji podczas Mszy świętych w parafiach.

Rocznica święceń biskupich przypada dokładnie dzisiaj (w czwartek) – mówi ks. Robert Kantor, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Zachęcamy do modlitwy wszystkich wiernych. Każda modlitwa ma wielką siłę i moc. Jest ona potrzebna biskupowi Andrzejowi także z racji na to wielkie dzieło, które rozpoczął . To V Synod Diecezji Tarnowskiej – dodaje.

20 października 2009 r. Ojciec Święty Benedykt XVI, mianował biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej ks. Andrzeja Jeża – ówczesnego proboszcza bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Sakrę biskupią – z rąk biskupa Wiktora Skworca – duchowny przyjął 28 listopada 2009 r. w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Przypomnijmy, że 12 maja 2012 r. Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała, że Ojciec Święty Benedykt XVI mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego Andrzeja Jeża, biskupem tarnowskim.

Posłuchaj:
ks. Robert Kantor
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN