Modlitwa suplikacją w obliczu koronawirusa

13.03.2020

W obliczu pandemii koronawirusa Kościół w Polsce zachęca wiernych do modlitwy słowami suplikacji: „Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas, Panie!”.

– To jest wyraz nie tyle lęków, co zaufania. Tam pojawia się wezwanie „od powietrza”, czyli moru, złego powietrza, zarazy, która się rozszerza. My dzisiaj mamy taką sytuację, że wirusy rozprzestrzeniają się w sposób niekontrolowany po świecie i to jest wyraz naszej modlitwy. Z jednej strony zachowujemy higienę, rozsądek, a z drugiej strony też wołamy do tego, który jest Panem stworzenia, Bogiem wszechmogącym i wszechmocnym – od tego złego powietrza, od wirusów, od zarazy – wybaw nas, Panie – mówi ks. Piotr Adamczyk, dyrektor Radia RDN.

Modlitwa ta będzie śpiewana w kościołach parafialnych po każdej Mszy Świętej.

Na antenie naszego radia codziennie o godz. 12.00 łączymy się duchowo ze Stolicą Apostolską we wspólnej modlitwie Anioł Pański o opanowanie i oddalenie pandemii koronawirusa. Suplikacja jest śpiewana bezpośrednio po tej modlitwie.

Suplikacja to uroczysta pieśń błagalna śpiewana w wyjątkowych sytuacjach zagrożenia, klęsk żywiołowych i nieszczęść o ochronę od nieszczęść grożących duszy i ciału. Inwokacja do tej pieśni pochodzi ze starodawnego hymnu ku czci Trójcy Świętej, zwanego Trisagionem.

Posłuchaj:
ks. Piotr Adamczyk
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN