Modlitwa za tarnowskich misjonarzy w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym

08.10.2019

Każdego dnia można modlić się za dwóch tarnowskich misjonarzy.

To jedna z inicjatyw z okazji trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego – mówi ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej.

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny naturalnie nastraja nas do modlitwy. Ponieważ mamy prawie 60 misjonarzy zaproponowaliśmy, żeby każdego dnia modlić się za dwóch misjonarzy podczas modlitwy różańcowej w domu czy w kościele. Proponujemy również modlitwę za misjonarzy zakonnych – dodaje.

Dziś, 8 października modlimy się za ks. Piotra Skrabę z Czadu i ks. Macieja Fleszara z Republiki Konga.

Nazwiska misjonarzy, za których można się modlić w danym dniu znajdują się na stronie internetowej Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Są tam także listy tarnowskich misjonarzy napisane z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

W inicjatywę modlitewną włącza się ks. Janusz Potok, proboszcz parafii Kamionka Wielka, który przez 13 lat głosił Ewangelię w Kazachstanie i 5 lat na Ukrainie. Były misjonarz mówi radiu RDN, że sam doświadczał siły modlitwy, kiedy był na Wschodzie.

Wiedziałem, że ludzie modlą się za mnie. Pisały siostry zakonne m.in. z karmelu, klaryski i zapewniały o modlitwie. Modlili się także świeccy, niektórzy pisali SMS-y, e-maile. To było dla mnie wsparcie – dodaje.

W 10 krajach świata Ewangelię głosi 57 kapłanów diecezjalnych i jedna osoba świecka. Na misjach jest także około 250 osób konsekrowanych pochodzących z diecezji tarnowskiej.

Posłuchaj:
ks. Krzysztof Czermak
ks. Janusz Potok
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Patryk Wicher
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN